Trabzon Tereyağı

Henüz yorum yapılmadı

trabzon tereyağı tamamen organik el yapımı günlük taze tereyağı

Trabzon Tereyağı Karadeniz bölgesinde bulunan Trabzon ilimizin vazgeçilmez kahvaltılık lezzetlerinden bir tanesidir. Trabzon şehrinde yüksek kesimlerden alçak kesimlere kadar organik

trabzon tereyağı tamamen organik el yapımı günlük taze tereyağı

trabzon tereyağı tamamen organik el yapımı günlük taze tereyağı

tereyağı üretimi emekçi hanımlar tarafından yapılmaktadır. Tereyağ üretimi ile ilgilenenler genellikle bulundukları konumda ek olarak hayvancılıkla uğraşan insanlardır. Günlük olarak tamamen organik tereyağı‘nı mayalayıp hazırlayıp hazır hale getirerek şehir pazarında satışa götürmektedirler. Aynı üretim farklı fabrikalarda tamamen otomatik işleyiciler ile beraber de yapılmaktadır fakat ikisini birbirinden ayıran tek nokta ise el yapımı organik olması diğerinin ise makine yapımı olmasıdır.

Trabzon şehrinde akşam yemeklerine lezzet katan, meşhur sürmene pidesine tat veren trabzon tereyağı tüketimi de faydalıdır. Faydalı olduğu alanlardan bazıları ise; makul seviyede ve sıklıkla tüketildiğinde kalp krizi riskini azaltmak, kolesterolü düşürmek ve obezitenin tedavisine yardımcı olduğu araştırmacılar tarafından tespit edilmiştir. A vitamini kaynağının en iyisi olduğu da söylenmektedir. Her zaman ilk önce bu tarz sağlık bilgilerini lütfen doktorunuza danışınız. Organik tereyağı tamamen insan sağlığına şifadır ve yenilmesi gereken mamullerden bir tanesidir.

Trabzon tereyağı sürekli alışveriş yapan tereyağı sevenlerin isteklerine göre tuzlu ya da tuzsuz olarak üretilebilir. Tuzlu tereyağı tamamen tuzlu yiyecek sevenlerin damak zevkine göre ayarlanan ve el yapımı olarak kişiye özel hazırlanan bir gıda ürünüdür. Tuzsuz tereyağı ise genellikle sürekli diyet yapmaya gerek duyanların tercih ettiği organik gıdadır.

Bunların dışında Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor; “Sığırın sütünde deva, yağında şifa vardır” hadisinde de anlaşılacağı gibi tereyağı tamamen organik ve faydalı bir tüketilmesi gereken gıdadır. Trabzon tereyağı siparişlerini internet sitemiz üzerinden verebilirsiniz. Aldığınız tereyağını kahvaltıda, akşam yemeğinde, unlu gıdalarda kullanabilirsiniz. Tereyağı kullanımından önce size verecek olduğumuz bir kaç tavsiye tereyağımızı buzlukta saklamanız ve kullanacağınız kadar kesip alarak kullanmanızdır. Böylelikle tereyağımızı  sürekli taze tutmuş olacağız.

Organik tereyağı ile beraber çok lezzetli akşam yemekler özellikle pilavlar, tatlılar ve daha bir çok lezzet ile tüketilen gıdaları hazırlayabilirsiniz. Tereyağlarımız siz değerli müşterilerimize özel paketleme yapılarak en hızlı kargo ile tarafınıza ulaştırılmaktadır. Doğal tereyağı siparişleriniz sizlere özel hazırlanıp 1 ile 3 iş günü içerisinde adınıza kargoya verilerek tüketiminize hazır hale getirilir. Eğer bizim tereyağlarımızın tadına bakmadıysanız kesinlikle bakmalısınız.

Trabzon Tereyağı

günlük organik hazırlanmış trabzon tereyağı

günlük organik hazırlanmış trabzon tereyağı


Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir