Trabzon Tereyağı; Doğal Lezzet Kaynağı

Henüz yorum yapılmadı

Ağızda bıraktığı yumuşak tadı, doğal ve faydalı oluşu ile, en çokta kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan Trabzon tereyağı, balın en iyi arkadaşıdır. İçerisinde E,K ve D vitamini vardır ve mineraller bakımından çok zengindir. Sadece kahvaltıların değil, yemeklerin içinde de mükemmel bir lezzet oluşturur. Trabzon yayla ve köylerinde yapılarak sofralarımıza gelen Trabzon tereyağı, faydası ve lezzetli oluşu ile de, evinizden diğer margarinleri atmanız ve doğal beslenmek için bu mucizevi yağı kullanmanız için yeterlidir.

Trabzon Tereyağı; Doğal Lezzet Kaynağı

Trabzon Tereyağı; Doğal Lezzet Kaynağı

Kendine has kokusu, lezzetti, sağlıklı ve doğal oluşu, mutfaklarınız da mutlaka olması gerektiğinin kanıtıdır. İçerisine hiç bir katkı maddesi koyulmadan yapılan Trabzon tereyağı, Osmanlı mutfaklarında da her zaman yerini almıştır. Bir zaman sağlığa zararlı olduğu düşünülen fakat yapılan araştırmalar sonucu, zararın aksine, çok büyük faydaları olduğu anlaşılan Trabzon tereyağı, sindirimi de kolaydır. Midenin dostudur. Yemek, baklava ve böreklerde harika bir lezzet bırakması mutfağımızda mutlaka olması gerektiğinin en lezzetli kanıtıdır.

Asırlardır, atalarımız ısrarla tekrarlıyor, “tereyağı şifadır” diye. Şeker hastalığına, aşırı kilo alımına, kolesterolü dengede tutmaya, kalp krizi riskini azaltmaya ve belkide bilmediğimiz bir çok şeye faydası vardır. Trabzon ve çevre illerine özel, tamamen doğal yapılmış bir tereyağının yerini hiç bir şey tutamaz.  Yolunuz Trabzon’a düşerse, mutlaka alın. Muhteşem lezzetini ve kokusunun farkını anlayınca bir daha vazgeçemeyeceksiniz. Yemeklerinizde bırakacağı tat, kahvaltı sofranızda, peynir ve balın yanına lezzetli bir dost olarak vazgeçilmeziniz olacak.


Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir