Karadeniz Hediyelik Eşya Önerileri

Henüz yorum yapılmadı

Karadeniz bölgesinde el yapımı, göz nuru bir sürü hediyelik eşya bulabilirsiniz. Sorun sadece karar vermektedir. Ama buna da küçük bir çözüm getirip, hepsinden birer tane alabilirsiniz. İlk gözünüze kestirdiklerinizi alabilirsiniz. Karadeniz hediyelik eşya arasında en çok ağaç oymaları ve yöreye has kıyafet ve şallar gidiyor. Eğer biblo seviyorsanız yöreye ait harika biblolar, yöreyi temsil eden magnet ve anahtarlıklar vardır. Vitrinlerinizde hatıra bir süs olarak minyatür evlerden alabilirsiniz. Sevdiklerinize anlamlı bir hediye olabilir.

     

Karadeniz hediyelik eşya önerileri

Karadeniz bölgesinde, bakırcılık yoğun olduğu için, işlemeli bakırlardan yada tencere, kapaklı tabak, cezve, güğüm, bakır bardaklardan alabilirsiniz. Kemençe seviyorsanız yerinden almanızı tavsiye ederiz.  Küçük kemence anahtarlık, biblo ya da dolabınıza kemence figürlü bir magnet alabilirsiniz. Ağaç dallarından örülmüş sepetler harikadır. Onların küçük süs olanları da var. Küçük köylü kızı bebekleri, tablolar, saatler, tahta kaşıklar ve tahtadan yapılmış süs eşyaları, kilimler, masa örtüleri, Sürmene bıçağı, örgü tabureler, küçük süpürgeler, horon oynayan adam bibloları vs. Bütün hediyelik eşyaların hikâyesi vardır. Her baktığınızda farklı bir hikâye görürsünüz.

Yapılan bütün ürünler el emeğidir. İçinde birçok hayalin ve geçmişin izleri vardır. Geçmişlerini bu günlere kadar hiç bozmadan getiren halkı, atadan kalma, öğrendikleri bütün zanaat işlerini severek devam ettiriyorlar. Yalın ama canlı, mazinin en modern hikâyeleri eşyalara işlenir ve sizlere sunulur.


Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir