Türkiye’nin en çok beğenilen ve bol bol temiz hava alabileceğiniz aynı zamanda harika bir manzaraya sahip el değmemiş doğa harikası şehridir. Trabzon Uzungöl gittiğinizde orada yaşayan insanlar, yöresel yemekler, doğanın eşsiz manzarası, ve temiz havası sizi fazlasıyla etkileyecektir.

Gezi listenize eklemenizi tavsiye ederiz!

Karadeniz turu düşünüyorsanız ve kendiniz için gezilecek yerler listesi oluşturuyorsanız Trabzon Uzungöl Tabiat Parkı’na mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Uzungöl tam anlamı ile turistik bir beldedir, dik yamaçları ile doğayı sevenler için etkileyici bir yerdir. Uzungöl’ü ziyaret ettiğinizde her yerin yeşillikler ile dolu olduğunu hatta büyük ormanlar ile karşılaşacağınızı da söylemek gerekir.

Trabzon Uzungöl; el değmemiş harika doğa

Trabzon Uzungöl; el değmemiş harika doğa

Trabzon Uzungöl’de mutlaka sabah sessizliğinde yürüş yapın

Her doğa harikasının kötülükleri de vardır tabii, çevredeki dağlarda yaşayan ayı, kurt, yaban keçisi gibi çeşitli yabani hayvanlara da dikkat edilmesi gerektiğini söylemeliyiz. Doğa ile baş başa bir tatil yapmak istiyorsanız ve Karadeniz’de iyi bir tatil yeri arıyorsanız Trabzon Uzungöl tamda size göre. Yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Trabzon Uzungöl’de ki turistler genellikle sabahları erken saatlerde kalkarak güneşin doğuşu ve etraftaki sessizlik ile birlikte Uzungöl etrafında yürüş yaparlar, sizde Uzungöl’e ziyarete gidiyorsanız mutlaka erken saatlerde yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz. Sevdikleriniz ile güzel doğa manzaralarında fotoğraflar çekilerek yaşadığınız eşsiz tatili ölümsüzleştirebilirsiniz.