Karadeniz insanlarının kahvaltılarında vazgeçilmez haline gelmiş, hatta tüm Türkiye’de çok sevilen organik Trabzon tereyağı kahvaltılarda vazgeçilmez bir lezzettir. Trabzon’da yaşayan hanımların hünerli elleri ile hazırlanan organik Trabzon tereyağı tamamen el emekleri ile yapılmaktadır.

Genellikle Karadeniz bölgelerinde ki pazarlarda günlük olarak hazırlanan ve satışa sunulan organik Trabzon tereyağı tercih edenler oldukça fazladır. Aynı zamanda, Trabzon tereyağı fabrikada da üretimi yapılmaktadır, fakat fabrika üretimi ile el yapımı arasında oldukça fazla lezzet farkı bulunmaktadır. Bu yüzden özenle hazırlanmış organik Trabzon tereyağı, hazırından kat kat daha lezzetlidir.

Organik Trabzon tereyağı; Trabzon'un öz lezzeti

Trabzon’un öz lezzeti

Sağlık açısından da çok faydalı olan Trabzon tereyağı, doğru bir şekilde tüketildiğinde birçok hastalığa önlem olarak kullanılmaktadır. A vitamini konusunda en iyisi olduğu söylemekte doğrusu olur. Fakat bu tarz bilgileri daha doğru bir şekilde almak için mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Trabzon tereyağı insan sağlığına mutlaka yararı vardır ve kesinlikle zararlı değildir.

Trabzon tereyağı olmak isteyen kişiler tuzlu veya tuzsuz seçenekleri ile internet sitemizden seçimlerini yapabilirler. Bazı profesör diyetisler tuzsuz Trabzon tereyağını önermektedir. Trabzon tereyağını aldıktan sonra müşteri temsilcilerimiz tarafından saklama ve kullanma önerilerini mutlaka göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır.


Trabzon Tereyağı Karadeniz bölgesinde bulunan Trabzon ilimizin vazgeçilmez kahvaltılık lezzetlerinden bir tanesidir. Trabzon şehrinde yüksek kesimlerden alçak kesimlere kadar organik

trabzon tereyağı tamamen organik el yapımı günlük taze tereyağı

trabzon tereyağı tamamen organik el yapımı günlük taze tereyağı

tereyağı üretimi emekçi hanımlar tarafından yapılmaktadır. Tereyağ üretimi ile ilgilenenler genellikle bulundukları konumda ek olarak hayvancılıkla uğraşan insanlardır. Günlük olarak tamamen organik tereyağı‘nı mayalayıp hazırlayıp hazır hale getirerek şehir pazarında satışa götürmektedirler. Aynı üretim farklı fabrikalarda tamamen otomatik işleyiciler ile beraber de yapılmaktadır fakat ikisini birbirinden ayıran tek nokta ise el yapımı organik olması diğerinin ise makine yapımı olmasıdır.

Trabzon şehrinde akşam yemeklerine lezzet katan, meşhur sürmene pidesine tat veren trabzon tereyağı tüketimi de faydalıdır. Faydalı olduğu alanlardan bazıları ise; makul seviyede ve sıklıkla tüketildiğinde kalp krizi riskini azaltmak, kolesterolü düşürmek ve obezitenin tedavisine yardımcı olduğu araştırmacılar tarafından tespit edilmiştir. A vitamini kaynağının en iyisi olduğu da söylenmektedir. Her zaman ilk önce bu tarz sağlık bilgilerini lütfen doktorunuza danışınız. Organik tereyağı tamamen insan sağlığına şifadır ve yenilmesi gereken mamullerden bir tanesidir.

Trabzon tereyağı sürekli alışveriş yapan tereyağı sevenlerin isteklerine göre tuzlu ya da tuzsuz olarak üretilebilir. Tuzlu tereyağı tamamen tuzlu yiyecek sevenlerin damak zevkine göre ayarlanan ve el yapımı olarak kişiye özel hazırlanan bir gıda ürünüdür. Tuzsuz tereyağı ise genellikle sürekli diyet yapmaya gerek duyanların tercih ettiği organik gıdadır.

Bunların dışında Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor; “Sığırın sütünde deva, yağında şifa vardır” hadisinde de anlaşılacağı gibi tereyağı tamamen organik ve faydalı bir tüketilmesi gereken gıdadır. Trabzon tereyağı siparişlerini internet sitemiz üzerinden verebilirsiniz. Aldığınız tereyağını kahvaltıda, akşam yemeğinde, unlu gıdalarda kullanabilirsiniz. Tereyağı kullanımından önce size verecek olduğumuz bir kaç tavsiye tereyağımızı buzlukta saklamanız ve kullanacağınız kadar kesip alarak kullanmanızdır. Böylelikle tereyağımızı  sürekli taze tutmuş olacağız.

Organik tereyağı ile beraber çok lezzetli akşam yemekler özellikle pilavlar, tatlılar ve daha bir çok lezzet ile tüketilen gıdaları hazırlayabilirsiniz. Tereyağlarımız siz değerli müşterilerimize özel paketleme yapılarak en hızlı kargo ile tarafınıza ulaştırılmaktadır. Doğal tereyağı siparişleriniz sizlere özel hazırlanıp 1 ile 3 iş günü içerisinde adınıza kargoya verilerek tüketiminize hazır hale getirilir. Eğer bizim tereyağlarımızın tadına bakmadıysanız kesinlikle bakmalısınız.

Trabzon Tereyağı

günlük organik hazırlanmış trabzon tereyağı

günlük organik hazırlanmış trabzon tereyağı