karadeniz hediyelik ürünler ve yöresel eşyalar sokak tezgahı

karadeniz hediyelik ürünler ve yöresel eşyalar sokak tezgahı

Karadeniz hediyelik ürünler ile sevdiklerinizi mutlu edebilir Karadeniz gezinizden mutlu olarak dönebilirsiniz. Karadeniz kültürünü sevenler ve ürünlerini beğenenler için çok çeşitli seçenek

evinizin her yerini süslüyor olacak. Karadeniz’in havası, suyu, ağacı, yeşili ve mavisini bulacağınız ürünleri ile nerede olursanız olun kendinizi oradaymış gibi hissedeceksiniz. Karadeniz’e gelip de çarşı pazarını gezmeden gitmek olmaz. Hediyelik ürünler hakkında karar vermekte zorlanacak hepsini toplamak isteyeceksiniz. İl il farklılık gösterebilen ama genel olarak hepsi Karadeniz diyen hediyelik eşyalar ile si de sevdikleriniz de mutlu ve neşeli olacak.

Karadeniz Hediyelik Ürün Önerileri

Karadeniz yöresel ürünlerinden harika bir hediye sepeti yapacak, çantalarınızı dolduracaksınız. Hanımlara hediyelik ürün seçenekleri için iğne oyaları, eşarplar, masa örtüleri, işlemeler, yöresel elbiseler, hasır bilezik ve dokuma eşyalar satın alabilirsiniz. Mutfaklar için şimşir kaşıklar, bakır eşyalar, balık tavaları, sahanlar, süt tasları ve bakır tencereler çok iyi bir seçenek olacaktır. Otantik ve yöresel renkleri sergileyen kilim ve dokuma yaygılarla evlerinizde Karadeniz bölgesi yerel güzelliklerini sergileyebilirsiniz.

Yöresel tatları sevenler için organik hediyelikler iyi bir seçim olacaktır. Ünlü Anzer balı ile sağlıklı bir hediyelik ürün tercih edebilir, fındık, çay, beton helva, organik tereyağ, kestane balı, ıhlamur gibi organik tatlardan hazırlanmış bir hediye sepeti yapabilirsiniz. Keten bezinden yapılan giysileri hediye olarak alabilir, çanak ve çömlekleri de hediyelik ürünlere ekleyebilirisiniz.

Karadeniz hediyelik ürünler mağazası örnek tezgah görüntüsü

Karadeniz hediyelik ürünler mağazası örnek tezgah görüntüsü

Karadeniz halkı çoğu ürünü kendi el emeği ile yapar ve pazara çıkarır. Tüm özelliği ile Karadeniz topraklarından doğan ya da orada yetiştirilen hayvanlardan elde edilen ürünleri hatta ağaçlarından oymacılık ve hasır örmesi ile ortaya çıkan parçalarla Karadeniz kültürünü gittiğiniz yere de taşıyabilirsiniz. Yöresel hediyelik ürünler ile sevindirirken güzellikleri ile kendine hayran bırakacak. Seramik şekillendirmede de başarılı olan bölge çanak çömlek yapımının yanı sıra seramik hediyelikler de yapıyor. Bu sayede Karadeniz hediyelik ürünler masa üzeri süsleri, duvar süsleri, ek yapımı duvar süsleri, örme çorap süsleri gibi ürünleri ile mutlu edebilirsiniz. İnternet üzerinden de istediğiniz bu ürünleri uzaktan edinebilirsiniz.