Karadeniz bölgesinde ki zengin bakır yatakları aracılığı ile çıkarılan bakırlar, en çok Trabzon ilimizdeki atölyelerde işlenmektedir. Trabzon bakır kalitesi diğer ürünlere göre tartışılmazdır. Trabzon’da bulunan bu atölyeler orta çağdan bu zamana kadar geleneksel olarak bilinen bakırlar, pirinç ve bronzlar dan mutfak eşyaları yapımlarına devam edilmektedir.

Trabzon bakır kalitesi

Geçtiğimiz dönemlerde Trabzon’un en büyük sanayi kolunun oluşmasının nedeni bakırları üretimiydi. Eski zamanlarda üretilen bu bakır eşyalar, Osmanlı sarayında kullanılması ile Trabzon bakır kalitesi konusunda en büyük etkendir. Bakırlar, Trabzon atölyelerinde çok büyük emek ve beceriler ile üretilmektedir. Popülerliği eski zamanlardan bu zamana kadar sürmektedir.

Trabzon Bakır Kalitesi – Trabzon’un sanatı

Trabzon Bakır Kalitesi – Trabzon’un sanatı

Aynı zamanda üretilen bakırlar ve bu eşyalar Trabzon’un coğrafi bölgesinin verdiği avantajlar ile diğer ülkelere demir yolu ve deniz yolu ile ihracını gerçekleştirmektedir. Bakırcılık sanatı günümüzde halen canlı bir şekilde devam etmektedir, eski zamanlardan beri emek gösterilen bu sanatta birçok türküye de yer verilmişti. Günümüzde birçok kişinin halen evlerinde kullandığı bakırlar

Türkiye’de en birçok bölgeye halen ihracı yapılmaktadır. Trabzon bakırı kalitesini kullanmadan öğrenmek çok zor, bu yüzden gerçekten Trabzon’da üretilen bakırlara sahip olmak istiyorsanız internet sitemiz üzerinden çok uygun fiyatlara sipariş verebilirsiniz.