Karadeniz, doğal zenginlikleriyle ünlü bir  bölgemizdir. Havasından tutunda gıdalarına, muhlamasından fındığına, mısırından balığına ve her daim gülümsemesini eksik etmeyen insanına, fıkralara konu olacak kadar bin bir çeşit hikayeleri barındırır içerisinde. Bu kadar zenginlik içerisinde el emeği hediyelik eşyaları ve bunların en şirinleri olan Karadeniz bibloları es geçmek olmaz. Her biblo bir tarih, her biblo bir hikayedir.

Kimisi yüzünüzde bir tebessüme sebep olurken, kimisi alır uzaklara bilinmezlere götürür. Kimi biblo, fedakar Karadeniz kadının yaşanmışlıklarını yansıtırken kimi biblo da Temel, Fadime, Dursun  karakterlerine hayat verir. Aslında biblolar,  yaşanan hayatın en şirin ve en güzel anlatım şeklidir. Akılda değil, gönülde kalıcı olmasını sağlar.

Karadeniz Bibloları; bin bir çeşit hikaye...

Karadeniz Bibloları; bin bir çeşit hikaye…

Bir Karadeniz turu mu yaptınız ya da yapmayı mı düşünüyorsunuz?

O zaman sevdiklerinizle bu mutluluğu paylaşmak için, Karadeniz’i yaşatan en anlamlı hediye olacak Karadeniz bibloları hediyelikler listenize ekleyiniz. Sevdiklerinize sizi her gördüklerinde sizi hatırlatacak, en manidar hediye olacaktır ve sizin için de güzel bir hatıra olacaktır. Vaktiniz yok ve gidemediğiniz için üzülmeyin.

Karadeniz’in güzelliklerinden mahrum kalmadan, tek bir tuşla yaşayan bu anlamlı bibloları alabilir, evinizin en güzel köşesine koyabilirsiniz. Birbirinden harika geleneksel kıyafetli köylü kızları, horon oynayan adamlar, kemençe çalan adam, temel ile Fadime biblosu, hatıra Karadeniz resimli tabaklar, ve daha bir sürü güzel Karadeniz bibloları sizin için usta ellerden geçip geliyor.


Karadeniz bölgesinde el yapımı, göz nuru bir sürü hediyelik eşya bulabilirsiniz. Sorun sadece karar vermektedir. Ama buna da küçük bir çözüm getirip, hepsinden birer tane alabilirsiniz. İlk gözünüze kestirdiklerinizi alabilirsiniz. Karadeniz hediyelik eşya arasında en çok ağaç oymaları ve yöreye has kıyafet ve şallar gidiyor. Eğer biblo seviyorsanız yöreye ait harika biblolar, yöreyi temsil eden magnet ve anahtarlıklar vardır. Vitrinlerinizde hatıra bir süs olarak minyatür evlerden alabilirsiniz. Sevdiklerinize anlamlı bir hediye olabilir.

     

Karadeniz hediyelik eşya önerileri

Karadeniz bölgesinde, bakırcılık yoğun olduğu için, işlemeli bakırlardan yada tencere, kapaklı tabak, cezve, güğüm, bakır bardaklardan alabilirsiniz. Kemençe seviyorsanız yerinden almanızı tavsiye ederiz.  Küçük kemence anahtarlık, biblo ya da dolabınıza kemence figürlü bir magnet alabilirsiniz. Ağaç dallarından örülmüş sepetler harikadır. Onların küçük süs olanları da var. Küçük köylü kızı bebekleri, tablolar, saatler, tahta kaşıklar ve tahtadan yapılmış süs eşyaları, kilimler, masa örtüleri, Sürmene bıçağı, örgü tabureler, küçük süpürgeler, horon oynayan adam bibloları vs. Bütün hediyelik eşyaların hikâyesi vardır. Her baktığınızda farklı bir hikâye görürsünüz.

Yapılan bütün ürünler el emeğidir. İçinde birçok hayalin ve geçmişin izleri vardır. Geçmişlerini bu günlere kadar hiç bozmadan getiren halkı, atadan kalma, öğrendikleri bütün zanaat işlerini severek devam ettiriyorlar. Yalın ama canlı, mazinin en modern hikâyeleri eşyalara işlenir ve sizlere sunulur.


Topal Hamsi, Karadeniz Hediyelik Eşya ürünlerini Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmak amaçlı kurulmuş online satış mağazasıdır. Tüm ürünlerimizin her biri el emeği olarak tasarlanmaktadır bizzat kendi atölyelerimizde imalat edilmektedir. Türkiye pazarına yöresel karadeniz eşyaları tanıtmak ve yöremize ait kültürü tüm müşterilerimizle paylaşmak en büyük amacımızdır.

Kalite politikamız ile tüm ürünlerimizi siz değerli müşterilerimize en titiz paketleme ve kalite testinden geçmiş ürünler ile sevk etmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Topal Hamsi olarak yöresel kıyafetlerin dışında el işlemesi olan kumaşlar, biblolar, magnetler ve anahtarlıklar ile de hem evinize hem de iş yerinize farklı ortamlar katmaya çalışıyoruz. Web sitemizde’ki bir çok ürünü gündelik hayatınızda da kullanabilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz içerisindeki tüm Bakır ürünlerimiz tamamen el işlemesi ve  özel kabartma teknikleri ile süslenmektedir. Tüm ürünlerimiz kaliteli materyaller kullanılarak tasarlanmaktadır ve farklı noktalarda kalite testlerine tutulmaktadırlar.

Gündelik hayatımızda kullandığımız ev gereçlerimiz arasında bulunan Bakır Sahan, Çay Demliği gibi ürünlerin siparişinide internet sitemiz üzerinden verebilirsiniz. Karadeniz yöresel ürünler kültürünü tüm Türkiye’ye yaymak adına özel olarak tasarlanmış tüm ürünlerimizi günden güne sizzler ile paylaşmya devam edeceğiz.

Sosyal Medya hesaplarımız olan Instagram, Facebook ve Google+ üzerinden çekiliş ve kampanyaları takip edebilirsiniz. Hafta’dan haftaya oluşturduğumuz özel kampanya ve süpriz hediyeler ile keyifli bir alışveriş macerası sizleri bekliyor.

Tüm soru görüş ve önerileriniz için iletişim kısmından bizlere ulaşabilir WhatsApp hattımızdan’da mesaj gönderebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

logo